Alberite

Alberite

Spain
Your content after this ad
Your content after this ad
Venue
Estadio Marino Sáenz
Estadio Marino Sáenz - Alberite
  • Surface: grass
  • Capacity: 2000
Information
  • Type club male
  • Names Alberite
  • Code ALB
  • Area Spain
Active tournaments

Alberite on Football Today

Get all the necessary information about the Alberite club: live results, starting eleven one hour before kick-off and the full schedule of the team for the 2023/2024 season of Tercera Division.

Main players

The full squad is as follows:

Goalkeepers: Alfonso Lage Saenz and Hector Bellido Nicolás

Defenders: Juan Perez Dulin, Fernando Gómez Martínez, Julen Manzabal Dominguez, Cristóbal Bellido Alegría, Javier Toyas Marín, Diego Martínez Ruiz, Mario Santos Aguilar and Pablo Castresana Martinez

Midfielders: Diego Garcia Ajamil, Marcos Gil Salazar, Alberto Ausejo Alonso, Miguel Gonzalez Gil, Gabriel Martinez Rio, Luis Zorzano Galilea, Roberto Hilera Acosta, Javier Lopez Estefanía and Celso García San Miguel

Strikers: Iván Ochoa Martínez, Antonio Manuel Asencio Rodríguez, Francisco Sáenz Sáenz de Jubera, Victor Sota García, José Javier Martínez Sáenz, David Lapuente Aldonza and Álvaro Saenz Muro

Unknown position: Marwan Arbia Chliqa, Ibrahim Chebaaradi Damoun, Mario Menchaca García and Miguel Valdemoros Martínez

No data
Your content after this ad
Your content after this ad
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Alberite Alberite 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Alfaro Alfaro 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Anguiano Anguiano 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Arnedo Arnedo 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Berceo Berceo 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Calahorra II Calahorra II 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Casalarreina Casalarreina 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Comillas Comillas 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Haro Deportivo Haro Deportivo 0 0 0 0 0 0 0 0
10 La Calzada La Calzada 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Oyonesa Oyonesa 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Peña Peña 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Racing Rioja Racing Rioja 0 0 0 0 0 0 0 0
14 River Ebro River Ebro 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Tedeón Tedeón 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Logroñés II Logroñés II 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Varea Varea 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Vianés Vianés 0 0 0 0 0 0 0 0
  • Promotion
  • Promotion Play-off
  • Relegation
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Alberite Alberite 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Alfaro Alfaro 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Anguiano Anguiano 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Arnedo Arnedo 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Berceo Berceo 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Calahorra II Calahorra II 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Casalarreina Casalarreina 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Comillas Comillas 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Haro Deportivo Haro Deportivo 0 0 0 0 0 0 0 0
10 La Calzada La Calzada 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Oyonesa Oyonesa 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Peña Peña 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Racing Rioja Racing Rioja 0 0 0 0 0 0 0 0
14 River Ebro River Ebro 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Tedeón Tedeón 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Logroñés II Logroñés II 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Varea Varea 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Vianés Vianés 0 0 0 0 0 0 0 0
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Alberite Alberite 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Alfaro Alfaro 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Anguiano Anguiano 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Arnedo Arnedo 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Berceo Berceo 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Calahorra II Calahorra II 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Casalarreina Casalarreina 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Comillas Comillas 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Haro Deportivo Haro Deportivo 0 0 0 0 0 0 0 0
10 La Calzada La Calzada 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Oyonesa Oyonesa 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Peña Peña 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Racing Rioja Racing Rioja 0 0 0 0 0 0 0 0
14 River Ebro River Ebro 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Tedeón Tedeón 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Logroñés II Logroñés II 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Varea Varea 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Vianés Vianés 0 0 0 0 0 0 0 0
Advanced standings Tercera Division
Your content after this ad
Your content after this ad
No known transfer