Illueca

Illueca

Spain
Your content after this ad
Your content after this ad
Venue
Estadio Papa Luna
Estadio Papa Luna - Illueca
  • Surface: artificial
  • Capacity: 2000
Information
  • Type club male
  • Names Illueca
  • Code ILU
  • Area Spain
Active tournaments

Illueca on Football Today

Get all the necessary information about the Illueca club: live results, lineups one hour before kick-off and the full schedule of the team for the 2023/2024 season of Tercera Division.

Illueca match result

The next match is Illueca vs Borja and kicks-off at 20:00 on the Sunday 21 April 2024 as part of the the week 30 of Tercera Division.

Main players

The full squad is as follows:

Goalkeepers: Alberto Clemente Aznarez, Sergio De Cea Mustienes, Guillermo Auré Carrascón and Roberto Cerdán Dolsa

Defenders: Juan José Oliver Hernández, Jaime Gumiel Suárez, José Luis García Aguilar, Dandakouloun Coulibaly, Rubén Pérez Bueno, Carlos Montllor Rueda, Christian Yus Rubio, Daniel Porroche Cazorla and David Mata Calvete

Midfielders: Samuel Cardo Fuero, Emilio Mene Minguell, Daniel Andreu Andrés, Pablo Agustín, Rubén Galán Marco, José Luis Gimeno Gimeno and Rubén Marín Gaspar

Strikers: Marvin Kombe Borico, Julio Liso Alcay, Alejandro Villalba Batalla, Javier Lanzuela Lilao and George Albert Roncea

Unknown position: Zakaria El Hafidi Asrih

Illueca schedule & next match

Following Illueca vs Borja, the next match will be Binéfar vs Illueca on Sunday 28 April 2024. The manager Jorge Abad Macarrón will unveil its strategy and the line-ups a few hours before the match.
Your content after this ad
Your content after this ad

2023/2024

September 2023
Sunday 10/09
Huesca Huesca II
Illueca Illueca
20:00
Sunday 17/09
Illueca Illueca
Utrillas Utrillas
20:00
Sunday 24/09
Fuentes Fuentes
Illueca Illueca
20:00
October 2023
Sunday 01/10
Illueca Illueca
Atlético Monzón Monzón
20:00
Sunday 08/10
Almudévar Almudévar
Illueca Illueca
20:00
Sunday 15/10
Illueca Illueca
CDJ Tamarite Tamarite
20:00
Sunday 22/10
Ebro Ebro
Illueca Illueca
20:00
Sunday 29/10
Illueca Illueca
Fraga Fraga
19:00
November 2023
Sunday 05/11
Belchite 97 Belchite
Illueca Illueca
19:00
Sunday 12/11
Illueca Illueca
Caspe Caspe
19:00
Sunday 19/11
Épila Épila
Illueca Illueca
19:00
Sunday 26/11
Illueca Illueca
Calamocha Calamocha
19:00
December 2023
Sunday 03/12
Borja Borja
Illueca Illueca
19:00
Sunday 17/12
Illueca Illueca
Binéfar Binéfar
19:00
January 2024
Saturday 06/01
Cuarte Cuarte
Illueca Illueca
19:00
Saturday 13/01
Illueca Illueca
Cariñena Cariñena
19:00
Sunday 21/01
Ejea Ejea
Illueca Illueca
19:00
Sunday 28/01
Illueca Illueca
Huesca Huesca II
19:00
February 2024
Sunday 04/02
Utrillas Utrillas
Illueca Illueca
19:00
Sunday 11/02
Illueca Illueca
Fuentes Fuentes
19:00
Sunday 18/02
Atlético Monzón Monzón
Illueca Illueca
19:00
Sunday 25/02
Illueca Illueca
Almudévar Almudévar
19:00
March 2024
Sunday 03/03
CDJ Tamarite Tamarite
Illueca Illueca
19:00
Sunday 10/03
Illueca Illueca
Ebro Ebro
19:00
Sunday 17/03
Fraga Fraga
Illueca Illueca
19:00
Sunday 24/03
Illueca Illueca
Belchite 97 Belchite
19:00
Sunday 31/03
Caspe Caspe
Illueca Illueca
20:00
April 2024
Sunday 07/04
Illueca Illueca
Épila Épila
20:00
Sunday 14/04
Calamocha Calamocha
Illueca Illueca
20:00
Sunday 21/04
Illueca Illueca
Borja Borja
20:00
Sunday 28/04
Binéfar Binéfar
Illueca Illueca
20:00
May 2024
Wednesday 01/05
Illueca Illueca
Cuarte Cuarte
20:00
Sunday 05/05
Cariñena Cariñena
Illueca Illueca
20:00
Sunday 12/05
Illueca Illueca
Ejea Ejea
20:00
Your content after this ad
Your content after this ad
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Almudévar Almudévar 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Monzón Monzón 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Belchite Belchite 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Binéfar Binéfar 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Borja Borja 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Tamarite Tamarite 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Calamocha Calamocha 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Cariñena Cariñena 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Caspe Caspe 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Cuarte Cuarte 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Ebro Ebro 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Ejea Ejea 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Fraga Fraga 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Fuentes Fuentes 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Huesca II Huesca II 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Illueca Illueca 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Utrillas Utrillas 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Épila Épila 0 0 0 0 0 0 0 0
  • Promotion
  • Promotion Play-off
  • Relegation
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Almudévar Almudévar 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Monzón Monzón 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Belchite Belchite 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Binéfar Binéfar 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Borja Borja 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Tamarite Tamarite 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Calamocha Calamocha 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Cariñena Cariñena 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Caspe Caspe 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Cuarte Cuarte 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Ebro Ebro 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Ejea Ejea 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Fraga Fraga 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Fuentes Fuentes 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Huesca II Huesca II 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Illueca Illueca 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Utrillas Utrillas 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Épila Épila 0 0 0 0 0 0 0 0
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Almudévar Almudévar 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Monzón Monzón 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Belchite Belchite 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Binéfar Binéfar 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Borja Borja 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Tamarite Tamarite 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Calamocha Calamocha 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Cariñena Cariñena 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Caspe Caspe 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Cuarte Cuarte 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Ebro Ebro 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Ejea Ejea 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Fraga Fraga 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Fuentes Fuentes 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Huesca II Huesca II 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Illueca Illueca 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Utrillas Utrillas 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Épila Épila 0 0 0 0 0 0 0 0
Advanced standings Tercera Division
Your content after this ad
Your content after this ad
Your content after this ad
Your content after this ad