Ejea

Ejea

Spain
Your content after this ad
Your content after this ad
Venue
Estadio de Luchán
Estadio de Luchán - Ejea de los Caballeros
  • Year of construction: 1959
  • Surface: artificial
  • Capacity: 3000
Information
  • Type club male
  • Names Ejea
  • Code EJE
  • Area Spain
Active tournaments

Ejea on Football Today

Get all the necessary information about the Ejea team: live results, starting eleven one hour before kick-off and the full schedule of the team for the 2023/2024 season of Tercera Division.

Ejea match result

The next match is Ejea vs Tamarite and kicks-off at 19:00 on the Sunday 25 February 2024 as part of the the week 22 of Tercera Division.

Main players

The full squad is as follows:

Goalkeepers: Raúl Monforte Sopena and Yzan Acín Casas

Defenders: Sergio Lou Franco, Diego Crespo Bas, Mario Garde García, Juan Pérez García and Antonio Ginoves Calavia

Midfielders: Ramón López Olivan, Ismael Fadel Pagés, Sergio Carrasco González, Alejandro Puri Franco, Javier Tudela Giménez, Luis Pardillos Romeo, Jorge Escobar Miró, David Iglesias Morancho, Andreu Torres Betato, Luis Eduardo Delgado Pacheco, Bryan Rodrigues Da Silva and Kevin Lacruz Coscolín

Strikers: Mohamed Rekrouk, Radwan Rekrouk, Luis Carbonell, Diego Marín Araiz, Jorge Benedicto Álvarez Padilla and David Emilio Mainz Navarro

Unknown position: Babaca Fedior

Ejea schedule & next match

Following Ejea vs Tamarite, the next match will be Ebro vs Ejea on Sunday 03 March 2024. The coach Iván Martínez Puyol will unveil its strategy and the lineups a few hours before the game.
Your content after this ad
Your content after this ad

2023/2024

September 2023
Sunday 10/09
Utrillas Utrillas
Ejea Ejea
20:00
Sunday 17/09
Ejea Ejea
Fuentes Fuentes
20:00
Sunday 24/09
Atlético Monzón Monzón
Ejea Ejea
20:00
October 2023
Sunday 01/10
Ejea Ejea
Almudévar Almudévar
20:00
Sunday 08/10
CDJ Tamarite Tamarite
Ejea Ejea
20:00
Sunday 15/10
Ejea Ejea
Ebro Ebro
20:00
Sunday 22/10
Fraga Fraga
Ejea Ejea
20:00
Sunday 29/10
Ejea Ejea
Belchite 97 Belchite
19:00
November 2023
Sunday 05/11
Caspe Caspe
Ejea Ejea
19:00
Sunday 12/11
Ejea Ejea
Épila Épila
19:00
Sunday 19/11
Calamocha Calamocha
Ejea Ejea
19:00
Sunday 26/11
Ejea Ejea
Borja Borja
19:00
December 2023
Sunday 03/12
Binéfar Binéfar
Ejea Ejea
19:00
Sunday 17/12
Ejea Ejea
Cuarte Cuarte
19:00
January 2024
Saturday 06/01
Cariñena Cariñena
Ejea Ejea
19:00
Saturday 13/01
Huesca Huesca II
Ejea Ejea
19:00
Sunday 21/01
Ejea Ejea
Illueca Illueca
19:00
Sunday 28/01
Ejea Ejea
Utrillas Utrillas
19:00
February 2024
Sunday 04/02
Fuentes Fuentes
Ejea Ejea
19:00
Sunday 11/02
Ejea Ejea
Atlético Monzón Monzón
19:00
Sunday 18/02
Almudévar Almudévar
Ejea Ejea
19:00
Sunday 25/02
Ejea Ejea
CDJ Tamarite Tamarite
19:00
March 2024
Sunday 03/03
Ebro Ebro
Ejea Ejea
19:00
Sunday 10/03
Ejea Ejea
Fraga Fraga
19:00
Sunday 17/03
Belchite 97 Belchite
Ejea Ejea
19:00
Sunday 24/03
Ejea Ejea
Caspe Caspe
19:00
Sunday 31/03
Épila Épila
Ejea Ejea
20:00
April 2024
Sunday 07/04
Ejea Ejea
Calamocha Calamocha
20:00
Sunday 14/04
Borja Borja
Ejea Ejea
20:00
Sunday 21/04
Ejea Ejea
Binéfar Binéfar
20:00
Sunday 28/04
Cuarte Cuarte
Ejea Ejea
20:00
May 2024
Wednesday 01/05
Ejea Ejea
Cariñena Cariñena
20:00
Sunday 05/05
Ejea Ejea
Huesca Huesca II
20:00
Sunday 12/05
Illueca Illueca
Ejea Ejea
20:00
Your content after this ad
Your content after this ad
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Almudévar Almudévar 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Monzón Monzón 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Belchite Belchite 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Binéfar Binéfar 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Borja Borja 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Tamarite Tamarite 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Calamocha Calamocha 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Cariñena Cariñena 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Caspe Caspe 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Cuarte Cuarte 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Ebro Ebro 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Ejea Ejea 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Fraga Fraga 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Fuentes Fuentes 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Huesca II Huesca II 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Illueca Illueca 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Utrillas Utrillas 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Épila Épila 0 0 0 0 0 0 0 0
  • Promotion
  • Promotion Play-off
  • Relegation
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Almudévar Almudévar 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Monzón Monzón 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Belchite Belchite 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Binéfar Binéfar 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Borja Borja 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Tamarite Tamarite 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Calamocha Calamocha 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Cariñena Cariñena 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Caspe Caspe 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Cuarte Cuarte 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Ebro Ebro 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Ejea Ejea 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Fraga Fraga 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Fuentes Fuentes 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Huesca II Huesca II 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Illueca Illueca 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Utrillas Utrillas 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Épila Épila 0 0 0 0 0 0 0 0
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Almudévar Almudévar 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Monzón Monzón 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Belchite Belchite 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Binéfar Binéfar 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Borja Borja 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Tamarite Tamarite 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Calamocha Calamocha 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Cariñena Cariñena 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Caspe Caspe 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Cuarte Cuarte 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Ebro Ebro 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Ejea Ejea 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Fraga Fraga 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Fuentes Fuentes 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Huesca II Huesca II 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Illueca Illueca 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Utrillas Utrillas 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Épila Épila 0 0 0 0 0 0 0 0
Advanced standings Tercera Division
Your content after this ad
Your content after this ad
Your content after this ad
Your content after this ad