Todesfelde

Todesfelde

Germany
Your content after this ad
Your content after this ad
Venue
JODA Sportpark
JODA Sportpark - Todesfelde
  • Surface: grass
  • Capacity: 1500
Information
  • Type club male
  • Names Todesfelde
  • Code TDF
  • Area Germany
Active tournaments

Todesfelde on Football Today

Get all the necessary information about the Todesfelde team: live matches, line-ups one hour before kick-off and the full schedule of the team for the 2023/2024 season of Oberliga.

Todesfelde match result

The next match is Eckernförd vs Todesfelde and kicks-off at 13:00 on the Sunday 03 March 2024 as part of the the week 20 of Oberliga.

Main players

The full squad is as follows:

Goalkeepers: Fabian Landvoigt

Defenders: Johannes Willebrand, Florian Petzold, Peter Lennard Koth, Kai-Fabian Schulz, Luca Reimers, Christian Rave, Sören Gelbrecht and Yannick Chaumont

Midfielders: Joshua Frankenstein, Kevin Benner, Hendrik Wehde, Til Weidemann, Henrik Sirmais, Seyit Ibrahim Cicek, Luca Sixtus, Niklas Stehnck, Emanuel-Fernando Bento and Cedric Szymczak

Strikers: Rafael Krause, Dennis Studt, Morten Liebert, Marco Pajonk and Christian Jaacks

Todesfelde schedule & next match

Following Eckernförd vs Todesfelde, the next match will be Todesfelde vs Weiche II on Sunday 10 March 2024. The coach Sven Tramm will communicate its strategy and the game sheet a few minutes before the game.
Your content after this ad
Your content after this ad

2023/2024

July 2023
August 2023
Sunday 06/08
Todesfelde Todesfelde
Nordmark Satrup Nordmark Sat.
13:00
Sunday 13/08
Todesfelde Todesfelde
Bordesholm Bordesholm
13:00
Saturday 19/08
Oldenburger SV Oldenburg
Todesfelde Todesfelde
17:00
Sunday 27/08
Todesfelde Todesfelde
VfR Neumünster Neumünster
13:00
September 2023
Saturday 02/09
Hohenwestedt Hohenwestedt
Todesfelde Todesfelde
14:00
Sunday 10/09
Todesfelde Todesfelde
Eckernförder SV Eckernförd
13:00
Saturday 16/09
Weiche Flensburg Weiche II
Todesfelde Todesfelde
12:30
Sunday 24/09
Todesfelde Todesfelde
Dornbreite Lübeck Dornbreite
13:00
October 2023
Sunday 01/10
Lübeck Lübeck II
Todesfelde Todesfelde
13:00
Sunday 08/10
Todesfelde Todesfelde
TSB Flensburg TSB Flensburg
13:00
Saturday 14/10
Heider SV Heide
Todesfelde Todesfelde
13:00
Sunday 22/10
Todesfelde Todesfelde
Union Neumünster Union NMS
13:00
Sunday 29/10
Eichede Eichede
Todesfelde Todesfelde
13:00
November 2023
Sunday 05/11
VfR Neumünster Neumünster
Todesfelde Todesfelde
13:00
Sunday 12/11
Todesfelde Todesfelde
Oldenburger SV Oldenburg
13:00
Saturday 18/11
Bordesholm Bordesholm
Todesfelde Todesfelde
12:30
Sunday 26/11
Todesfelde Todesfelde
Hohenwestedt Hohenwestedt
13:00
December 2023
Sunday 03/12
Todesfelde Todesfelde
Preußen Reinfeld Preußen 09
13:00
March 2024
Sunday 03/03
Eckernförder SV Eckernförd
Todesfelde Todesfelde
13:00
Sunday 10/03
Todesfelde Todesfelde
Weiche Flensburg Weiche II
13:00
Saturday 16/03
Dornbreite Lübeck Dornbreite
Todesfelde Todesfelde
14:00
Sunday 24/03
Todesfelde Todesfelde
Lübeck Lübeck II
13:00
April 2024
Saturday 06/04
TSB Flensburg TSB Flensburg
Todesfelde Todesfelde
13:00
Sunday 14/04
Todesfelde Todesfelde
Heider SV Heide
13:00
Saturday 20/04
Union Neumünster Union NMS
Todesfelde Todesfelde
13:00
Sunday 28/04
Todesfelde Todesfelde
Eichede Eichede
13:00
May 2024
Saturday 04/05
Preußen Reinfeld Preußen 09
Todesfelde Todesfelde
13:30
Saturday 18/05
Nordmark Satrup Nordmark Sat.
Todesfelde Todesfelde
13:00
Your content after this ad
Your content after this ad
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Bordesholm Bordesholm 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Dornbreite Dornbreite 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Eckernförd Eckernförd 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Eichede Eichede 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Heide Heide 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Hohenwestedt Hohenwestedt 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Türkspor Kiel Türkspor Kiel 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Lübeck II Lübeck II 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Nordmark Sat. Nordmark Sat. 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Oldenburg Oldenburg 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Preußen 09 Preußen 09 0 0 0 0 0 0 0 0
12 TSB Flensburg TSB Flensburg 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Todesfelde Todesfelde 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Union NMS Union NMS 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Neumünster Neumünster 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Weiche II Weiche II 0 0 0 0 0 0 0 0
  • Promotion
  • Relegation
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Bordesholm Bordesholm 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Dornbreite Dornbreite 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Eckernförd Eckernförd 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Eichede Eichede 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Heide Heide 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Hohenwestedt Hohenwestedt 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Türkspor Kiel Türkspor Kiel 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Lübeck II Lübeck II 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Nordmark Sat. Nordmark Sat. 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Oldenburg Oldenburg 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Preußen 09 Preußen 09 0 0 0 0 0 0 0 0
12 TSB Flensburg TSB Flensburg 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Todesfelde Todesfelde 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Union NMS Union NMS 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Neumünster Neumünster 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Weiche II Weiche II 0 0 0 0 0 0 0 0
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Bordesholm Bordesholm 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Dornbreite Dornbreite 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Eckernförd Eckernförd 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Eichede Eichede 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Heide Heide 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Hohenwestedt Hohenwestedt 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Türkspor Kiel Türkspor Kiel 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Lübeck II Lübeck II 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Nordmark Sat. Nordmark Sat. 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Oldenburg Oldenburg 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Preußen 09 Preußen 09 0 0 0 0 0 0 0 0
12 TSB Flensburg TSB Flensburg 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Todesfelde Todesfelde 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Union NMS Union NMS 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Neumünster Neumünster 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Weiche II Weiche II 0 0 0 0 0 0 0 0
Advanced standings Oberliga
Your content after this ad
Your content after this ad
No known transfer