Sasel

Sasel

Germany
Your content after this ad
Your content after this ad
Venue
Sportplatz Parkweg
Sportplatz Parkweg - Hamburg
  • Surface: artificial
  • Capacity: 3000
Information
  • Type club male
  • Names Sasel
  • Code SAS
  • Area Germany
Active tournaments

Sasel on Football Today

Get all the necessary information about the Sasel team: live matches, line-ups one hour before kick-off and the full schedule of the team for the 2023/2024 season of Oberliga.

Sasel match result

The next match is Sasel vs Halstenbek-Rel and kicks-off at 14:00 on the Sunday 03 March 2024 as part of the the week 26 of Oberliga.

The latest result of Club Friendlies featured Teutonia Ott. and Sasel and ended up in a 4-1 score.

Sasel is currently at rank 14. in the General table of Oberliga 2023/2024.

Sasel schedule & next match

Following Sasel vs Halstenbek-Rel, the next match will be Süderelbe vs Sasel on Friday 15 March 2024.
Your content after this ad
Your content after this ad

2023/2024

July 2023
Saturday 29/07
Türkiye Wilhelmsburg Türkiye
Sasel Sasel
13:00
August 2023
Sunday 06/08
Sasel Sasel
Harksheide Harksheide
14:00
Friday 11/08
Dassendorf Dassendorf
Sasel Sasel
18:00
Sunday 20/08
Sasel Sasel
Niendorfer TSV Niendorf
14:00
Friday 25/08
ETSV Hamburg ETSV Hamburg
Sasel Sasel
18:30
September 2023
Sunday 03/09
Sasel Sasel
Altona 93 Altona
14:00
Friday 08/09
Victoria Hamburg Victoria H.
Sasel Sasel
18:30
Tuesday 12/09
Sasel Sasel
HEBC HEBC
20:00
Sunday 17/09
Halstenbek-Rellingen Halstenbek-Rel
Sasel Sasel
13:00
Sunday 24/09
Sasel Sasel
Süderelbe Süderelbe
14:00
Saturday 30/09
Düneberg Düneberg
Sasel Sasel
13:00
October 2023
Sunday 08/10
Sasel Sasel
Paloma Paloma
14:00
Sunday 15/10
Buchholz Buchholz
Sasel Sasel
13:00
Sunday 22/10
Sasel Sasel
Concordia Concordia
14:00
Sunday 29/10
Union Tornesch U. Tornesch
Sasel Sasel
14:00
November 2023
Sunday 05/11
Rugenbergen Rugenbergen
Sasel Sasel
13:00
Sunday 12/11
Sasel Sasel
Alsterbrüder Alsterbrüder
14:00
Sunday 19/11
Sasel Sasel
Türkiye Wilhelmsburg Türkiye
14:00
Friday 24/11
Harksheide Harksheide
Sasel Sasel
18:30
December 2023
Sunday 03/12
Sasel Sasel
Dassendorf Dassendorf
14:00
Sunday 10/12
Niendorfer TSV Niendorf
Sasel Sasel
13:00
February 2024
Sunday 04/02
Sasel Sasel
ETSV Hamburg ETSV Hamburg
14:00
Saturday 10/02
Altona 93 Altona
Sasel Sasel
14:30
Sunday 18/02
Sasel Sasel
Victoria Hamburg Victoria H.
14:00
Sunday 25/02
HEBC HEBC
Sasel Sasel
09:45
March 2024
Sunday 03/03
Sasel Sasel
Halstenbek-Rellingen Halstenbek-Rel
14:00
Friday 15/03
Süderelbe Süderelbe
Sasel Sasel
18:30
Sunday 24/03
Sasel Sasel
Düneberg Düneberg
14:00
April 2024
Sunday 07/04
Paloma Paloma
Sasel Sasel
09:45
Sunday 14/04
Sasel Sasel
Buchholz Buchholz
14:00
Sunday 21/04
Concordia Concordia
Sasel Sasel
10:15
Sunday 28/04
Sasel Sasel
Union Tornesch U. Tornesch
14:00
May 2024
Sunday 12/05
Sasel Sasel
Rugenbergen Rugenbergen
14:00
Sunday 19/05
Alsterbrüder Alsterbrüder
Sasel Sasel
13:00
January 2023
Saturday 14/01
Teutonia Ottensen Teutonia Ott.
4
Sasel Sasel
1
Played
Your content after this ad
Your content after this ad
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Alsterbrüder Alsterbrüder 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Altona Altona 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Buchholz Buchholz 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Concordia Concordia 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Dassendorf Dassendorf 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Düneberg Düneberg 0 0 0 0 0 0 0 0
7 ETSV Hamburg ETSV Hamburg 0 0 0 0 0 0 0 0
8 HEBC HEBC 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Halstenbek-Rel Halstenbek-Rel 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Harksheide Harksheide 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Niendorf Niendorf 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Paloma Paloma 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Rugenbergen Rugenbergen 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Sasel Sasel 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Süderelbe Süderelbe 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Türkiye Türkiye 0 0 0 0 0 0 0 0
17 U. Tornesch U. Tornesch 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Victoria H. Victoria H. 0 0 0 0 0 0 0 0
  • Promotion
  • Possible Relegation
  • Relegation
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Alsterbrüder Alsterbrüder 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Altona Altona 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Buchholz Buchholz 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Concordia Concordia 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Dassendorf Dassendorf 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Düneberg Düneberg 0 0 0 0 0 0 0 0
7 ETSV Hamburg ETSV Hamburg 0 0 0 0 0 0 0 0
8 HEBC HEBC 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Halstenbek-Rel Halstenbek-Rel 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Harksheide Harksheide 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Niendorf Niendorf 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Paloma Paloma 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Rugenbergen Rugenbergen 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Sasel Sasel 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Süderelbe Süderelbe 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Türkiye Türkiye 0 0 0 0 0 0 0 0
17 U. Tornesch U. Tornesch 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Victoria H. Victoria H. 0 0 0 0 0 0 0 0
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Alsterbrüder Alsterbrüder 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Altona Altona 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Buchholz Buchholz 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Concordia Concordia 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Dassendorf Dassendorf 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Düneberg Düneberg 0 0 0 0 0 0 0 0
7 ETSV Hamburg ETSV Hamburg 0 0 0 0 0 0 0 0
8 HEBC HEBC 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Halstenbek-Rel Halstenbek-Rel 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Harksheide Harksheide 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Niendorf Niendorf 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Paloma Paloma 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Rugenbergen Rugenbergen 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Sasel Sasel 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Süderelbe Süderelbe 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Türkiye Türkiye 0 0 0 0 0 0 0 0
17 U. Tornesch U. Tornesch 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Victoria H. Victoria H. 0 0 0 0 0 0 0 0
Advanced standings Oberliga
Squad unknown
Your content after this ad
Your content after this ad
No known transfer