Concordia

Concordia

Germany
Your content after this ad
Your content after this ad
Venue
Sportpark Hinschenfelde
Sportpark Hinschenfelde - Hamburg
  • Surface: grass
  • Capacity: 4500
Other teams
Information
  • Type club male
  • Names Concordia
  • Code WCN
  • Area Germany
Active tournaments

Concordia on Football Today

Get all the necessary information about the Concordia team: live results, lineups one hour before kick-off and the full schedule of the team for the 2023/2024 season of Oberliga.
Your content after this ad
Your content after this ad

2023/2024

July 2023
Saturday 29/07
Dassendorf Dassendorf
Concordia Concordia
11:00
August 2023
Sunday 06/08
Niendorfer TSV Niendorf
Concordia Concordia
13:00
Friday 11/08
ETSV Hamburg ETSV Hamburg
Concordia Concordia
18:30
Sunday 20/08
Concordia Concordia
Altona 93 Altona
10:15
Friday 25/08
Victoria Hamburg Victoria H.
Concordia Concordia
18:30
September 2023
Sunday 03/09
Concordia Concordia
HEBC HEBC
10:15
Sunday 10/09
Halstenbek-Rellingen Halstenbek-Rel
Concordia Concordia
13:00
Tuesday 12/09
Concordia Concordia
Süderelbe Süderelbe
20:00
Saturday 16/09
Düneberg Düneberg
Concordia Concordia
13:00
Sunday 24/09
Concordia Concordia
Paloma Paloma
10:15
October 2023
Sunday 01/10
Buchholz Buchholz
Concordia Concordia
13:00
Sunday 08/10
Concordia Concordia
Rugenbergen Rugenbergen
10:15
Sunday 15/10
Concordia Concordia
Union Tornesch U. Tornesch
10:15
Sunday 22/10
Sasel Sasel
Concordia Concordia
14:00
Sunday 29/10
Concordia Concordia
Alsterbrüder Alsterbrüder
10:15
November 2023
Saturday 04/11
Türkiye Wilhelmsburg Türkiye
Concordia Concordia
13:00
Sunday 12/11
Concordia Concordia
Harksheide Harksheide
10:15
Sunday 19/11
Concordia Concordia
Dassendorf Dassendorf
10:15
Sunday 26/11
Concordia Concordia
Niendorfer TSV Niendorf
10:15
December 2023
Sunday 03/12
Concordia Concordia
ETSV Hamburg ETSV Hamburg
10:15
Saturday 09/12
Altona 93 Altona
Concordia Concordia
14:30
February 2024
Sunday 04/02
Concordia Concordia
Victoria Hamburg Victoria H.
10:15
Sunday 11/02
HEBC HEBC
Concordia Concordia
09:45
Sunday 18/02
Concordia Concordia
Halstenbek-Rellingen Halstenbek-Rel
10:15
Friday 23/02
Süderelbe Süderelbe
Concordia Concordia
18:30
March 2024
Sunday 03/03
Concordia Concordia
Düneberg Düneberg
10:15
Sunday 17/03
Paloma Paloma
Concordia Concordia
09:45
Sunday 24/03
Concordia Concordia
Buchholz Buchholz
10:15
April 2024
Sunday 07/04
Rugenbergen Rugenbergen
Concordia Concordia
13:00
Sunday 14/04
Union Tornesch U. Tornesch
Concordia Concordia
14:00
Sunday 21/04
Concordia Concordia
Sasel Sasel
10:15
Sunday 28/04
Alsterbrüder Alsterbrüder
Concordia Concordia
13:00
May 2024
Sunday 12/05
Concordia Concordia
Türkiye Wilhelmsburg Türkiye
10:15
Friday 17/05
Harksheide Harksheide
Concordia Concordia
18:30
Your content after this ad
Your content after this ad
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Alsterbrüder Alsterbrüder 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Altona Altona 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Buchholz Buchholz 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Concordia Concordia 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Dassendorf Dassendorf 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Düneberg Düneberg 0 0 0 0 0 0 0 0
7 ETSV Hamburg ETSV Hamburg 0 0 0 0 0 0 0 0
8 HEBC HEBC 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Halstenbek-Rel Halstenbek-Rel 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Harksheide Harksheide 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Niendorf Niendorf 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Paloma Paloma 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Rugenbergen Rugenbergen 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Sasel Sasel 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Süderelbe Süderelbe 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Türkiye Türkiye 0 0 0 0 0 0 0 0
17 U. Tornesch U. Tornesch 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Victoria H. Victoria H. 0 0 0 0 0 0 0 0
  • Promotion
  • Possible Relegation
  • Relegation
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Alsterbrüder Alsterbrüder 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Altona Altona 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Buchholz Buchholz 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Concordia Concordia 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Dassendorf Dassendorf 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Düneberg Düneberg 0 0 0 0 0 0 0 0
7 ETSV Hamburg ETSV Hamburg 0 0 0 0 0 0 0 0
8 HEBC HEBC 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Halstenbek-Rel Halstenbek-Rel 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Harksheide Harksheide 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Niendorf Niendorf 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Paloma Paloma 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Rugenbergen Rugenbergen 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Sasel Sasel 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Süderelbe Süderelbe 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Türkiye Türkiye 0 0 0 0 0 0 0 0
17 U. Tornesch U. Tornesch 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Victoria H. Victoria H. 0 0 0 0 0 0 0 0
# Team Pts P W D L GF GA GD
1 Alsterbrüder Alsterbrüder 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Altona Altona 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Buchholz Buchholz 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Concordia Concordia 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Dassendorf Dassendorf 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Düneberg Düneberg 0 0 0 0 0 0 0 0
7 ETSV Hamburg ETSV Hamburg 0 0 0 0 0 0 0 0
8 HEBC HEBC 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Halstenbek-Rel Halstenbek-Rel 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Harksheide Harksheide 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Niendorf Niendorf 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Paloma Paloma 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Rugenbergen Rugenbergen 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Sasel Sasel 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Süderelbe Süderelbe 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Türkiye Türkiye 0 0 0 0 0 0 0 0
17 U. Tornesch U. Tornesch 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Victoria H. Victoria H. 0 0 0 0 0 0 0 0
Advanced standings Oberliga
Squad unknown
Your content after this ad
Your content after this ad
No known transfer